2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de mutlak şampiyonluk parolası ile sezona başlayan Orduspor 1967 A.Ş., haftalar öncesinde şampiyonluk şansını kaybetmişti. Ligin son üç haftasının birinde BAY geçecek olan ve iki maça çıkacak olan Orduspor 1967 A.Ş.'nin bu maçlarda kaybetme lüksü kalmadı. Üç haftalık sürecin birisinde puan almadan haftayı geçirecek olan Orduspor 1967 A.Ş.'de iki maçlık serüvende olası mağlubiyetler takımı Play-Off potasından da çıkaracak.

Pazar günü deplasmanda Armoni Alanya Kestelspor ile karşı karşıya gelecek olan Orduspor 1967 A.Ş., bir sonraki haftayı bay geçecek. Profesyonel liglerdeki üçüncü sezonuna giren Orduspor 1967 A.Ş. bu sezon ligin kapanış maçını ise kendi sahasında Siirt İl Özel İdarespor karşısında yapacak. Geçmiş iki sezonda Play-Off oynayan ancak 2.Lige yükselemeyen Orduspor 1967 A.Ş., şampiyonluk parolası ile başladığı sezonda bu maçlarda olası puan kayıpları sonrasında ligi Play-Off potasının dışında bitirebilir.

Armoni Alanya Kestelspor ile Orduspor 1967 A.Ş. arasındaki kritik mücadele 14 Nisan Pazar günü saat 14:00'de Alanya Milli Egemenlik Stadyumu'nda oynanacak.