Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da geçtiğimiz günlerde Ertelemeli Seçimli Genel Kurul yapılmıştı. Ordu Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan ve zaman zaman gerilen Genel Kurul’da, kurula kayyım başkanı olarak giren Hamdi Işık kulübün yeni başkanı olmuştu. Orduspor’un eski başkanı Yaşar Pamuk, Divan Heyeti başkanı olurken Orduspor’un borçları konusunda özellikle Galatasaray’a olan borçlar noktasında açıklamalarda bulundu.

stancu

''Galatasaray, Yaşar Pamuk Paramı Vermedi Derse...''

2016 yılında yaptığı açıklamada Orduspor’un Galatasaray’dan transfer ettiği Stancu ve Culio transferinden kalan 2 milyon 175 bin Euro alacağını uzun vadeye yaydığı söylerken 7 yıl sonra ise yaptığı itirafta: ‘’Galatasaray’a transfer tahtasını açmak için verdiğim çek karşılığında şu anda 1500 gün hapis cezası net olarak belirlendi. Galatasaray Kulübü şu an ‘Yaşar Pamuk paramı vermedi’ der ise beni bu gece içeri alırlar.’’ dedi.

culio

''Kimse Orduspor'un Borcu Olmasını İstemez''

Orduspor Kulübü başkanı olduğu dönemden dolayı borçların belli bir bölümünü taksit taksit ödediğini söyleyen Yaşar Pamuk: ‘’Galatasaray Kulübü’ne o günki şartlarda verdiğim paranın ve faizin karşılığı 8.155 Milyon Lira. Orduspor adına benim verdiğim çek ücretleri bunlar. Hiç kimse Orduspor’un fazla borcunun olmasını istemez. Bu borçların cezası ödeyen insanlar ve ben de taksit taksit ödüyorum. Orduspor’un gerçekten belirtildiği gibi 50 Milyon Lira borcu var ise zaten hemen ödenir.’’ açıklamasını yaptı.

Yaşar Pamuk: ‘’Orduspor’un, Sadece Galatasaray’a 102 Trilyon Borcu Var’’ Yaşar Pamuk: ‘’Orduspor’un, Sadece Galatasaray’a 102 Trilyon Borcu Var’’