Orduspor'un 11 Ağustos tarihinde yapılan Ertelemeli Genel Kurul'da dilek ve temenni bölümünde önce Orduspor'un güncel borcu üzerinden başlayan tartışma daha sonra daha da alevlendi ve çıkan tartışma ile birlikte kongre sonlandı.

Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele edecek olan Orduspor'da yeni sezon öncesinde Ertelemeli Genel Kurul yapıldı. Genel Kurul başlamadan önce Ordu Valisi olan ancak merkeze çekilen ve bir hafta daha Ordu'da kalacak olan Tuncay Sonel konuşma yaparken, özel işleri sebebiyle yaptığı görüşmenin ardından kongreden ayrıldı.

Ordululara ‘Dedikoducu’ dediği için...


Orduspor'da Kulüp Başkanlık görevine Hamdi Işık getirilirken, daha sonra dilek ve temenni bölümüne geçildi. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Metin Kır konuşurken, Kır'ın konuşmasının ardından ise Ömer Kılıç'ın borçlarla ilgili olarak Divan Heyetine soru sorduğu esnada kongrede yer alan Genel Koordinatör Cihangir Güner ile tartışma yaşadı. Cihangir Güner'in Ordu yerel basınında yer alan haberde Ordululara ‘Dedikoducu’ dediği için tartışmalar iyice büyürken Ömer Kılıç'tan sonra Turgut Kır da olayların içinde yer aldı.

Orduspor'da Borç Bilmecesi Orduspor'da Borç Bilmecesi

Orduspor Divan Heyeti Yaşar Pamuk, Vedat Öz ve Ahmet Serdar'ın kursiden engellemeye çalıştığı tartışma iyice alevlenirken, ‘Ordululara Dedikoducu diyemezsin. Ordu’ya gelip posta koyamazsın’ diyerek hem Turgut Kır hem de Ömer Kılıç salonu terk etti. Daha sonrasında ise kongre o noktada sonlandı.