2023-2024 sezonunda mücadele edeceği Ordu 1.Amatör Lig’de yeni sezon öncesinde Ertelemeli Genel Kurul yapan Orduspor’da Başkanlık görevi için bir önceki dönemde kayyum başkanı olan Hamdi Işık kulübün yeni başkanı oldu. Orduspor’da çoğunluğa bakılmaksızın yapılan Genel Kurul öncesinde ise Ordu Valisi Tuncay Sonel açıklamalarda bulundu.

''Ordu'nun Çok Güzel İnsanları Var''

Bir hafta daha Ordu’da olacağını söyleyen ve Ankara’da yeni görevine başlayacağını söyleyen Tuncay Sonel, Ordu’nun her yerde çok güçlü olduğunu belirtirken: ‘’ Ordu güçlüdür. Yurt dışında yurt içinde, bürokraside, akademisyenlikte, iş dünyasında, siyasette, Ordu çok değerli bir yerdir. Çok güzel insanları var.’’ dedi.

Orduspor'a Çamsan A.Ş. Sponsorluğu Geliyor Orduspor'a Çamsan A.Ş. Sponsorluğu Geliyor

Orduspor konusunda birbirinden önemli açıklamalarda bulunan ve takımı yalnız bırakmayacağını söyleyen Tuncay Sonel: ‘’Orduspor’un yalnız bırakmayacağız. Orduspor inşallah BAL’a sonrasında 3.Lig’e sonrasında da daha üst liglere çıkacak. Ben buna Inanıyorum. 3.Lig’de üç takımımız var. Tüm takımlar bizim, 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 A.Ş. ve Fatsa Belediyespor. Tüm takımlara başarılar diliyorum hepsi bizim takımlarımız ama Orduspor armasıyla, Mor-Beyazıyla, Türk Futbolu’na kazandırdığı birbirinden değerli sporcularıyla bir markadır. Bu markanın yaşaması lazımdı. Bu marka yaşayacak. Özellikle gelmek istedim. Rahat olun, keyfini çıkartın. Orduspor eski günlerini yaşayacak.’’ İfadelerini kullandı.