2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de oynadığı tüm maçlarını kazanarak 1.Amatör Lige yükselen Orduspor’da yeni sezon öncesinde hazırlıklar başladı. Daha önce kulüp tarihinde Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Orduspor’da yeni sezonda hedef yine şampiyonluk olurken, Orduspor’da teknik direktör Emir Altun açıklamalarda bulundu.

''Bölgesel Amatör Lig ve 3.Lig Takımları İle Hazırlık Maçı Yapmak İstiyoruz''

Orduspor’da teknik direktör Emir Altun, takımın ilerleyen dönemlerde Bölgesel Amatör Lig ve 3.Lig takımları ile hazırlık maçları yapma girişimleri olabileceğini söylerken: ‘’Geçen sene oyunumuzla takdir aldığımızı düşünüyorum. Bu sene o oyunun daha da üzerine çıkmak istiyoruz. Lig kalitesinin daha üzerinde bir oyun izletmek istiyoruz. Zaten hazırlık periyodunun ilerleyen safhalarında daha üst liglerde ki takımlarla, Bölgesel Amatör Lig olur, 3.Lig olur hazırlık maçları yapmak istiyoruz. Takımımız belli bir düzeye geldikten sonra bu girişimlerimiz olacak. İnşallah kendimizi o takımlarla test edeceğiz.’’ açıklamalarını yaptı.

emir altun-3

Yeni sezon hazırlıklarına ilk olarak tek antrenmanla başlayan Orduspor’da antrenmanlar çifte dönerken, futbolcular ise yeni sezon öncesinde teknik heyetin antrenman programı dahilinde kendilerini sezona hazırlamaya çalışıyor.