2022-2023 sezonunda Türk Futbolu'na dönen Orduspor'da, sahalara tekrar dönülme noktasında çalışmalar yapan Ordu eski Valisi Tuncay Sonel Ordu'dan ayrılıyor. Ordu Valiliği önünde şehre veda eden Ordu'nun eski valisi Tuncay Sonel'i ağırlamaya birçok vatandaş gelirken aynı zamanda Orduspor'da Sonel'i konuk etti.

Genel Kurul'a da Katılmıştı

Orduspor Kulüp Başkanı Hamdi Işık, Genel Koordinatörü Cihangir Güner, teknik heyet ve futbolcuların Ordu Valiliği önünde yer aldığı veda anında aynı zamanda Ordu eski valisi Tuncay Sonel için pankart açıldı. Tuncay Sonel, gözyaşları ile Ordu'dan uğurlandı. Tuncay Sonel, Orduspor konusunda ise son yapılan Genel Kurul'da açıklamalarda bulunmuştu.

vedaaa

Orduspor konusunda birbirinden önemli açıklamalarda bulunan ve takımı yalnız bırakmayacağını söyleyen Tuncay Sonel: ‘’Orduspor’un yalnız bırakmayacağız. Orduspor inşallah BAL’a sonrasında 3.Lig’e sonrasında da daha üst liglere çıkacak. Ben buna Inanıyorum. 3.Lig’de üç takımımız var. Tüm takımlar bizim, 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 A.Ş. ve Fatsa Belediyespor. Tüm takımlara başarılar diliyorum hepsi bizim takımlarımız ama Orduspor armasıyla, Mor-Beyazıyla, Türk Futbolu’na kazandırdığı birbirinden değerli sporcularıyla bir markadır. Bu markanın yaşaması lazımdı. Bu marka yaşayacak. Özellikle gelmek istedim. Rahat olun, keyfini çıkartın. Orduspor eski günlerini yaşayacak.’’ ifadelerini kullanmıştı