2023-2024 sezonunda sahaya inen Orduspor’da hazırlıklar her geçen gün daha da zorlaşıyor. İlk günün ardından çift antrenmana dönen Orduspor’da, antrenmanda yer alan Cihangir Güner açıklamalarda bulundu. Yeni sezon öncesinde takımın son durumunda bahseden Güner: ‘’Sayın Valimizi uğurladık. Onun Orduspor için verdiği sözleri yerine getirmek adına burada kaldım, devam ediyoruz. Bu süreçte futbolcu kadromuz tamamlandı. Geçtiğimiz Salı gününden bu yana günde çift antrenmanla hazırlıklara başladık. Konaklama yerimiz DSİ misafirhanesi idi ancak orada çalışma olduğu için şu an Karayolları’nda kalıyoruz. Orada da sağolsunlar herkes yardımcı oluyor. Bu anlamda özellikle kulüp başkanımız Hamdi Işık’a ve Şahap Şahin Bey’e çok teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

ömer kılıç orduspor

''Orduspor&Çamsan Birleşmesini Gerçekleştirmiş Olacağız''

Orduspor’un yeni sezonda Çamsan ile sponsorluk konusunda anlaşmaya varıldığı Genel Kurul’da açıklanırken, Cihangir Güner de konu ile ilgili olarak görüşmelerin tamamlandığını belirtirken: ‘’En önemli gelişmelerden biri Ordu’nun dinamiklerinden birisi olan Çamsan şirketi ile olan anlaşma idi. O konuyla ilgili bütün görüşmeleri, futbolcu ödeme bilgilerini, acil ödemeleri gibi konuları dört planlı bir dosya haline getirdik. Biz bütün belgelerimizi Çamsan’a teslim ettik. Onlar da çalışmaları yaptılar ve Pazartesi günü futbolcularımız ödemeleri gerçekleştikten sonra yolumuza devam edeceğiz. Formamızda Çamsan yazacak, nostaljik bir Orduspor&Çamsan birleşmesini gerçekleştirmiş olacağız. Bu anlamda Çamsan’ın değerli yöneticilerine, değerli genel müdürlerine ve müdür yardımcılarına çok teşekkür ediyorum. Böyle bir markaya sahip çıkmaları çok anlamlı. Ordu halkı merak etmesin, Orduspor çok sağlam adımlarla onların istediği yere geliyor, sabır sadece biraz sabır.’’ açıklamasını yaptı.

antrenman orduspor

Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner son olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için mücadele ettiklerini söylerken: ‘’Sezon sonunda nasip olursa Bölgesel Amatör Lig’de olacağız. Biz bütün planlarımızı ve çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. İnşallah 5-6 aylık periyodun sonunda kupayı hem Ordu halkına armağan edeceğiz. Bölgesel Amatör Lig’de de sürece yine bakacağız. Biz sözlerimizin arkasındayız. ‘Gitmeyeceğiz, burada savaşacağız’ dedik. Şu an savaşıyoruz, mücadeleye devam ediyoruz. Allah’ın izni ile en güzel skorları alıp Ordu halkını sevindirip, 188 sicil nolu Orduspor’u hak ettiği yer doğru getireceğiz.’’ ifadelerini kullandı.