Trabzonspor’da özdeşleşen bir isim olan ve kariyerinde Türkiye’de Altay, Gaziantepspor, Beşiktaş, MKE Ankaragücü ve Orduspor formaları giten Fatih Tekke, yurtdışında ise Zenit ve Rubin Kazan formaları giymişti. Fatih Tekke, kariyerini Orduspor forması ile noktalarken futbolu bırakmasındaki en büyük kararın Orduspor’a yuhalanması olduğunu söyledi.

fatih tekke-1

Orduspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği 2011-2012 sezonunda forma giyen ve 15 maça çıkan Fatih Tekke, Orduspor’da çok ciddi fedakarlıklar yaptığını ancak birilerinin söylemleri ile yuhalandığını söyledi. Tekke: ‘’Ordu’da çok ciddi fedakarlık yaptığımı hatırlıyorum. Orduspor’a giderken oradaki durum koşullar falan, yaşananlar. Birilerinin söylemiyle beraber çok iyi oynadığım bir maçta 20-25 dakika beni yuhaladılar. Çokta iyi oynadığım bir maçtı. Çokta fedakarlık yapmıştım, o olaydan sonra futbolu bıraktım. Orada çok moralim bozulmuştu.’’ açıklamasını yaptı.

Fatih Tekke: ‘’İstanbul Takımlarını Çalıştırma Gibi Hayalim Yok’’ Fatih Tekke: ‘’İstanbul Takımlarını Çalıştırma Gibi Hayalim Yok’’

Kariyerindeki son golünü Ekim 2011’de Orduspor formasıyla Ankaragücü karşısında atan Fatih Tekke, Orduspor’da yaşanan olayın ardından kadro kaldığını da söylerken: ‘’Bu olay yaşandıktan sonra başkan beni kadro dışı bıraktı, herhalde bırakmıştı yani öyle hatırlıyorum.’’ dedi.

SAMET KARADAĞ