Türk Futbolu'nun köklü kulüplerinden bir tanesi olan Sarıyer'de forma giyen ve 12 maçta şans bulduktan sonra son olarak forma giydiği 14 Ocak tarihinden bu yana hiçbir resmi maça çıkamayan 1996 doğumlu kaleci Philipp Alexander Angeler, Sarıyer ile yollarını ayırdı. Orduspor'un Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ettiği sezon Türkiye'ye gelen ve Orduspor'da forma giyerek Türkiye kariyerine başlayan Philipp Alexander Angeler, daha sonra ise kariyerinde ivme kazanarak bir anda 1.Lige kadar yükselmişti.

2023-2024 sezonuna Tuzlaspor ile başlayan ve Sarıyer'e transfer olan Philipp Alexander Angeler yaptığı açıklamada ''Sarıyer ile bugündne itibaren sözleşmemi haklı bir şekilde tek taraflı fesih ettim. Maddi ve manevi olarak çok haksızlığa uğradım ve zarar gördüm. Beni destekleyen, yanımda olan herkese teşekkür ederim. Hakkımı yiyenlere de hakkımı helal etmiyorum. Sarıyer'e gelecekte başarılar dilerim'' dedi.


Orduspor forması ile Bölgesel Amatör Lig'de 13 maça çıkan Angeler, kariyerinde ise ilk kez 2018-2019 sezonunda Yeşilyurt D.Ç.Ofspor formasıyla 3.Lig'de profesyonel maçlara çıkmıştı. Angeler, Türk Futbolu'nda şu ana kadar farklı takımların formalarını giyerken 1.Lig'de 23, 2.Lig'de 11, 3.Lig'de 45, Türkiye Kupası'nda 7 ve Bölgesel Amatör Lig'de 13 maça çıktı.
 

Editör: Samet Karadağ