2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de 7.haftanın en kritik maçında Orduspor ile Kabadüz Belediyespor, Karşıyaka Tesisleri 1 Nolu Saha'da karşı karşıya gelmişti. İkinci yarıda Orduspor'un attığı iki golle tamamlanan karşılaşmayı Orduspor 2-0 kazanan taraf olmuştu. Maçın ardından galibiyet coşkusunu önce saha içerisinde ardından soyunma odasında yaşayan Orduspor'da, kaleci Mustafa Kısa'dan galibiyet sevinci hakkında açıklama geldi.

''Kabadüz Belediyespor Camiası İle İlgili Değil''

Orduspor'a bu sezon transfer olan tecrübeli file bekçisi Mustafa Kısa, Kabadüz Belediyespor maçının ardından galibiyet sevincinde söylediklerinin Kabadüz Belediyespor camiasına ile ilgili olmadığını: ''Ordu Futbolunun değerli, köklü kulüplerinden Kabadüz Belediyespor camiasını kast etmediğim bir galibiyet sevincim oldu. Benim söylemim, geldiğimiz günden beri gerek saha içinde gerek saha dışında sürekli bir ötekileştirme tavırlarını gördüğümüz, bizlerin depremden geldiğini unutan, acının renginin olmadığını bilmeyenler içindi'' dedi.

mustafa-kısaa

Kabadüz Belediyespor'un saha içindeki mücadelesinin Ordu Futbolu için çok iyi olduğunun söyleyen Mustafa Kısa: ''Kabadüz Belediyespor maçında saha içinde gayet Ordu Futboluna yakışır bir mücadele olması bizim adımıza sevindirici olmuştur. Kabadüz Belediyespor camiasına başta değerli Başkan Yusuf Köroğlu nezdinde başarılar diliyorum. Onların olduğu gibi bizim de hedeflerimiz var. Biz burada Orduspor'u temsil ediyoruz, formanın ağırlığını ve mazisini çok iyi bildiğimiz için camiamıza şampiyonluk armağan etmek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER