2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve şampiyonluk hedefi kalan dört takımın içerisinde yer alan Orduspor'da Kumruspor maçı hazırlıkları sona erdi. Kabadüz Belediyespor maçının ardından Kumruspor maçına hazırlanan Orduspor'da, Ordu Amatör Futbol İl Disiplin Kurulu tarafından Kabadüz Belediyespor maçıyla ilgili verilen cezalar ise dengeleri değiştirdi. Yaşanan olaylardan sonra görüntülerin incelenmesi sonrasında  8 futbolcuya 30 maç men cezası verilirken Orduspor'dan 3 futbolcu bu cezalardan nasibi alan futbolcular oldu.

Orduspor1

Orduspor cephesi cezaların adil olmadığından dolayı itiraz dilekçesi hazırlarken bu süreçte Pazar günü oynanacak olan Orduspor - Kumruspor maçında ise Orduspor'da dört futbolcu forma giyemeyecek. Kabadüz Belediyespor maçında ikinci sarı kart sonrasında oyundan atılan Caner Güler tek maç ceza alırken yaşanan olaylardan ötürü ise Mehmet Cuma Yıldız ile Feyzullah Kılıçman'a 4'er maç, Mustafa Arslan'a da 5 maç ceza verildi.

Yarı Final'de Kumruspor ile karşı karşıya gelecek olan maça iki gün kala verilen cezalar sonrasında ise Orduspor'da ilk 11'de zorunlu değişiklikler olacak. Orduspor'da Asil Aksu, Volkan Koç ve Muhammed Kurt'un Kumruspor maçında ilk 11'de sahaya çıkması bekleniyor.