Covid-19 pandemi süreci öncesinde tüm yurtta oldukça popüler bir hale gelen ve Bölgesel Ligler şeklinde futbol maçlarının yapıldığı Türkiye Masterler ve Veteranlar'da Federasyon yeniden harekete geçti. Ordu'da da bazı takımların liglerde yer aldığı Türkiye Masterler ve Veteranlar'da belli noktalarda Ordulu spor adamlarına önemli görevler verilirken Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu tarafından Milli Karma Sportif Direktörlük görevi Zafer Öztürk'e verildi.

Teknik Direktörlük kariyerinde okul takımlarında başladıktan sonra Ordu 1.Amatör Lig'de Gölköyspor'da A takım sorumluluğuna getirilen Zafer Öztürk daha sonra İkizce Belediyespor ve Kumruspor'da görev almıştı. 2011-2012 sezonunda Ünye 1957 Spor'u 2017-2018 sezonunda ise sadece sezonun ilk üç maçında Orduspor'u Bölgesel Amatör Lig'de çalıştıran Zafer Öztürk son olarak Kumruspor'u çalıştırmıştı.

Türkiye Masterler ve Veteranlar Milli Karması 2023 Kasım ayında Bosna Hersek tarihinin en önemli günlerinden biri olarak kabul edilen "Devlet Günü" vesilesiyle düzenlenen dostluk maçında Bosna Hersek'in Veteran Kulübü Master Bosna'yı ile Bosna Hersek'te karşılaşmıştı. Yeni organizasyonların içerisinde yer almaya devam edecek olan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu'nda Sportif Direktör ise Zafer Öztürk oldu.

Editör: Samet Karadağ