2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de oynadığı tüm maçları kazanan ve sezonun kendi adına son maçında da Fevzi Çakmak Gençlerbirliği'ni farklı yenerek maçın ardından şampiyonluk kupasını alan Orduspor'da, Genel Koordinatör Cihangir Güner maçın ardından Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Maçın ardından soyunma odasına özel açıklamalarda bulunan Cihangir Güner ilk olarak şampiyon olan futbolculara tekrar Orduspor'un sahaya çıkma sürecini anlatırken: ''Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in buraya geldiği andan itibaren içinde olduğumuz bir projemiz vardı. Çok Avrupa’ya gittik, Basel, Lozan, Barcelona, Portekiz, Slovakya hatta Kırgısiztan’a kadar gittim bu takımı sahaya çıkartmak için. Allah’a çok şükür bunu başardık. Bu başarıyı, sizin gibi memleketimin büyük felaketini yaşamış, acısını içine sindirmiş ve bununla beraber bütün dertlerini kendisine siper ederek buraya gelmiş, ailesini geride bırakıp gelmiş olduğunuz için teşekkür ediyorum.'' dedi.

Deprem Bölgesinden gelen teknik ekip ve futbolculara sezon başından bu yana çok güvendiklerini söyleyen Cihangir Güner: ''Onlara çok güvenmiştik, bizim güvenimizi boşa çıkartmadılar. Aksine her gün üzerine koyarak devam ettiler. Bu anlamda önce teknik ekibimize, yardımcı ekibe, futbolcu kardeşlerime, burada Ordu’da bizlere sonsuz şekilde ev ortamı hazırlayan sayın Mehmet Kurul müdürüme  ve en başta da bana göre dünyaya gelmiş en değerli insanlardan birisi olan Tuncay Sonel’e teşekkür ediyorum.'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ