Geçtiğimiz sezon Ordu 2.Amatör Lig'de oynadığı tüm maçlarını kazanan ve bu sezonun ilk haftasında da Çatalpınarspor'u yenerek üst üste on iki maçta galip gelen Orduspor'da, sezonun üçüncü haftasında alınan Gülyalı Turnasuyuspor mağlubiyeti galibiyet serisinin sonunu getirmişti. Orduspor'da Gülyalı Turnasuyuspor maçında alınan mağlubiyetin üzerinden oynanan dokuz maçta dokuz galibiyet alınırken, bu süreçte onuncu galibiyete ise Kabadüz Belediyespor engel oldu.

Ordusporr-1200x780


Karşıyaka Tesisleri'nde geçtiğimiz Pazar günü oynanan maçta Kabadüz Belediyespor ikinci yarının başında öne geçerken Orduspor ise bu gole 70.dakikada karşılık verdi ve maç atılan bu gollerle birlikte 1-1 berabere bitti. Orduspor, Kabadüz Belediyespor beraberliği ile birlikte hem bu sezon ligde ilk beraberliğini alırken hemde iki sezon boyunca oynadığı 24.maçında ilk kez beraberlik aldı.

Ordusporrr-10

Orduspor ligde galibiyet serisinde sırasıyla Çamaşspor (6-0), Esnafspor (8-0), Kabadüz Belediyespor (2-0), Doğaspor (5-0), Demirspor (3-0), Çatalpınarspor (5-0), Gülyalı Turnasuyuspor (3-1), Çamaşspor (7-0) ve Esnafspor (4-0)'u yenmişti. Orduspor, üst üste kazandığı dokuz maçlık seride rakip filelere 43 gol atarken sadece 1 gol yemişti.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER
 

Editör: Samet Karadağ