Aslen Muşlu olan ve özellikle Çaykur Rizespor ve Orduspor'da oynadığı futbolla her zaman akıllarda kalan Kürşat Duymuş, 3.Lig'de mücadele eden Muş 1984 Muşspor'da görev alacak. Orduspor 1967 A.Ş. ile birlikte 3.Lig 4.Grup'ta mücadele eden Muş 1984 Muşspor'da kaptan Nevzat Kaya, Kürşat Duymuş'u tam yetkili Futbol Şube Sorumlusu olarak göreve getirdiklerini açıkladı. Kürşat Duymuş, Muş 1984 Muşspor'daki görevine ise ayağının tozuyla başladı.

kürşat duymuşş

Orduspor'un Spor Toto 1.Lig'den Süper Lig'e yükseldiği sezon takım kaptanlığını yapan ve Mor Beyazlı ekipte toplam 31 maça çıkan Kürşat Duymuş, Türk Futbolu'nda birçok köklü takımda forma giyerken geçtiğimiz Aralık ayında ''Son yıllarda olanlara bakıyorumda bizler çok güzel zamanlarda futbol oynamışız. Taraftar, futbolcu, gazeteci, yönetici her yönüyle çok daha güzeldi.'' ifadelerini kullanmıştı

Kariyerinde Beşiktaş ve Trabzonspor gibi takımlarda da forma giyen Kürşat Duymuş, Türkiye U-18 ve U-21 millî takımına da çağrılırken aynı zamanda 2 kez de Türkiye A millî takım formasını giydi. Kürşat Duymuş futbola tekrar dönerken bu süreçte Futbol Şube Sorumlusu görevi yapacak.
 

Editör: Samet Karadağ