Geçen sezon sosyal sorumluluk projesi ile deprem bölgesinden kurulan kadrosuyla Ordu 2.Amatör Lig’de tüm maçlarını kazanarak şampiyon olan Orduspor’da yeni sezonda hazırlıklarına başladı. Orduspor’da teknik direktör Emir Altun takımı yeni sezona hazırlarken, bu sezon teknik ekibinde ikiz kardeşi Emre Altun’un da yer alması Türk Futbolu’nda ilklerden birisi oldu. Hem Emir Altun hem de ikizi Emre Altun’u ilk kez birlikte antrenman sahasında görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

emre altun

Emre Altun: ''Biz Kafa Kafaya Vererek Türk Futbolu'na Çok Genç Oyuncu Yetiştirdik''

Geçen sezonu Bölgesel Amatör Lig’den 3.Lige yükselen Bornova Futbol Kulübü’nün teknik ekibinde yer alan Emre Altun bu sene ikiz kardeşinin isteği ile Orduspor’a gelirken: ‘’Öncelikle bu fırsatı sağladığı içine eski Ordu Valimiz Tuncay Sonel’e çok teşekkür ederim. Gerçekten burada iyi bir ortam hazırladı ve bize de işimizi yapmak kaldı. İkizimle bu takımda buluşmamım bir önemi de biz berabere kafa kafa vererek Türk Futbolu’na çok genç oyuncu yetiştirdik. Süper Lig’de olsun 3.Lig’de olsun bir sürü futbolcu yetiştirdik. Şimdi bunu birazcıkta performansa çevirme zamanı geldiğini düşünüyorum. Bunu performansa çevirip inşallah Orduspor’u, efsane Orduspor’u önce Bölgesel Amatör Lig’e oradan profesyonel seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz. İnşallah hayırlısı olur bizim için’’ dedi.

emre emir altun

Emir Altun: ''Kardeşim Emre'nin Burada Olması Beni Rahatlatıyor''

Orduspor’un teknik direktörü Emir Altun ise ikizi ile Orduspor’da görev alması ile ilgili yaptığı açıklamada: ‘’Bazı maçlarda kaytarma yapabilirim diye düşünüyorum. Çünkü ilk görenler gerçekten ayırt edemiyor ama zamanla alışırlar diye düşünüyorum. Kardeşim Emre’nin burada olması beni şu anlamda rahatlatıyor. Benim bütün oyun anlayışımı, bütün antrenmandaki metodumu, herşeyi bilen bir hocamız. O yönde de ben arkamı döndüğümde bütün bunların en az benim kadar iyi olacağını bildiğim için aslında çok rahatım. Bunu düşünerekte böyle bir tercih yaptım. Emre hocamız geçen sene Bornova Futbol Kulübü ile BAL şampiyonu olup 3.Lige çıkan ekipte görev alıyordu. Bu sene farklı takımlardan da teklif aldı sağolsun bizi kırmadı. Burada Orduspor’un başarısı için geçen sene çalıştık, ‘bu sene de bize gel destek ol dedik’ yanlız bırakmadı. Zaten iyi bir ekibimiz vardı şimdi daha iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Bu neticede de inşallah başarılı günler bizi bekliyor’’ dedi.