Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlere kısa bir süre kala AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçim vaatlerini açıklamaya devam ediyor. Son olarak ayışığı otoparkı yerine meydan, rıhtım uzatma projeleri gibi projeleri açıklayan Güler, yeni dönemde üretime ağırlık vereceklerini söyledi.

Güler, yeni dönemde üretim ağırlıklı bir sistem kuracaklarını ve Mesudiye, Akkuş ve Aybastı'da üretime yönelik OSB kuracaklarını açıkladı. 

2. OSB Çalışmaları Devam Ediyor

Öte yandan daha önce de Altınordu İlçesinde 2. OSB'nin çalışmaları devam ediyor. Altınordu'nun Karaağaç ve Ulubey'in Eymür Güzelyurt'ta toplamda 930 dönümden oluşan OSB kurulacak.

Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Güler, "Karaağaç’ta bulunan 460 dönümünü Ticaret Sanayi Odası Başkanımızla gezdik. Çok güzel bir çalışma var. Çalışmalar süratle devam ediyor. Orada bulunan 460 dönümün kamulaştırma süreci tamamlandı. OSB tüzel kişiliğine geçti. Eymür’de bulunan 467 dönüm arazinin yüzde 80’i OSB tüzel kişiliğine geçti. Geride kalan yüzde 20’lik kısmın kamulaştırma işlemlerinin sonuna geldik." dedi.

Editör: Atakan Öztürk