Ordu'ya sağlanacak önemli bir hizmeti sosyal medya hesabından duyuran Özer, "Ordu'ya BAHAR geliyor" diyerek, Bağımlı Hastalar için Rehabilitasyon Merkezi'nin kurulması talebinin gerçekleştiğini belirtti. Özer'in açıklamaları şu şekilde devam etti:

"Sağlık Bakanlığı'nın şimdiye kadar 10 büyükşehirde yatırıma aldığı Bağımlı Hastalar İçin Rehabilitasyon Merkezinin (BAHAR) Ordu'da da kurulması talebimizi Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya ilettik. Kıymetli Bakanımız talebimizi hemen 2024 yatırım programına aldı. Yaklaşık 100.000 metrekare alana inşa edilecek olan tesis, içinde AMATEM ve ÇEMATEM'in de bulunacağı bağımlılıkla mücadelede devrim niteliğinde bir model sunacak. Sağlık alanındaki iyileştirme taleplerimize her zaman olumlu bakan Sayın Fahrettin Koca'ya hemen talimat verip yatırım programına aldırdığı için Ordu'lu tüm hemşerilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Ordu'ya hayırlı olsun.’’

BAHAR Merkezleri Kapsamlı Bir Hizmet Sunuyor

BAHAR Merkezleri hakkında bilgi veren Özer, 30 büyük şehirde hayata geçecek projenin kapsamlı hizmetler sunduğunu şu şekilde ifade etti;

‘’BAHAR Merkezleri, bağımlılık tedavisi sonrası bireylerin topluma dönüşlerini desteklemek için kapsamlı bir hizmet sunuyor. Tıbbi tedavi, bireysel danışmanlık, grup çalışmaları, aile destek grupları ve sosyal beceri eğitimleri gibi birçok imkanı bir araya getiriyor.

Merkezlerimizde ayrıca meslek edindirme kursları, sanat atölyeleri ve kişisel gelişim dersleri gibi birçok aktivite de yer alıyor. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak sağlıklı bir yaşam için spor, sanat ve kültür etkinlikleri de unutulmuyor.

BAHAR kapsamında hizmet veren merkezlerde aynı zamanda; mutfak atölyesi, sıhhi tesisatçılık,  elektrik, sera ve bahçecilik, pastacılık, ahşap işleri, bilgisayar, takı tasarımı, CNC, grafik tasarım, seramik atölyesi, mozaik atölyesi, senaryo yazarlığı, fotoğrafçılık gibi alanlarda iş ve meslek kazandırmaya yönelik eğitimler verilmektedir. Ayrıca halk oyunları, İspanyolca dersi, diksiyon dersi, dersi, resim kursu, yaratıcı drama, tiyatro gibi kişisel gelişim kursları da verilmektedir.

İstanbul'da başlayan pilot proje, Türkiye de 30 büyükşehirde hayata geçirilecek. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir