Altınordu ilçesinin gözde semti Düz Mahalle'de, aile işletmesi Le Cafelier, 2 ay önce kapılarını açarak kafe tutkunlarını ağırlamaya başladı. Kafenin sahibi Emine Demet Alkan, kafe konseptini ev rahatlığı ve özgünlüğü ile tanımlıyor. Alkan, başlangıçta kafe işine bu şekilde başlamadıklarını belirterek, "Evimizde zaten böyle bir yaşam tarzı sürdürüyoruz. Kafemizi açma fikri doğal bir gelişimdi" diyor.

Le Cafelıer

Le Cafelıer'de girişimci kadınlara da destek verdiğini söyleyen Alkan, "Burada ben bu işi yapıyorsam girişimci kadınlara destek olmam gerekiyor. O yüzden burada müşterilerimize sunduğumuz pastaları kendi evinde yapıp getiren 3 girişimci kadın tarafından yapılıyor ve bize özel menüleri var." diyor.

Le Cafelıer'in en özel tatlıları arasında kaymaklı köy sütü ile yapılmış sütlaç, Belçika çikolatalı brownie, alman patası ve bademli un kurabiyesi yer alıyor.

Le Cafelıer 1

Fransız konseptinden yola çıkarak hazırlanan Le Cafelıer'de aynı zamanda İngiltere'den ve Amerika'dan gelen porselen ürünlerin satışı da gerçekleşiyor. İnsanlar kahve içtiği fincanı para verip satın alıp gidebiliyor.

Gelen müşterilerin yorumlarından memnuniyet duyduğunu söyleyen Alkan, "Bu konsepti görmek için çevre şehirlerden insanların geldiğini belirten Alkan, “İnsanların mutlu olduğunu görmek, bizimle paylaşmaları ondan haz alıyorum." diyor.

Editör: Atakan Öztürk