15 Mayıs Çarşamba günü Ordu'da TFF 3.Lig Play-Off 3.Tur ilk maçında Aliağa Futbol A.Ş. ile karşı karşıya gelecek olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu maçın ilk hazırlıkları Pazar akşamı yapılan antrenmanla başladı. Ayvalıkgücü Belediyespor ile Cuma günü deplasmanda karşı karşıya gelen ve rakibini 2-0 yenerek tur atlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ordu'ya geldi ve ilk antrenmanını yaptı.

Cumartesi akşam saatlerinde Ordu'ya gelen 52 Orduspor Futbol Kulübü için taraftarlar Gülyalı İlçesi'nde bulunan tesislerin önünde meşalelerle karşılama yaparken, takım ise hem tur atlamanın hem de taraftarların desteği ile birlikte iyice havaya girdi. Yeni teknik direktör Cahit Erçevik ile ilk çıktığı maçı kazanan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çarşamba akşamı oynayacağı Aliağa Futbol A.Ş. maçı hazırlıklarına başladı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde yeni teknik direktör Cahit Erçevik daha önce 1.5 sezon gibi bir süre Orduspor 1967 A.Ş.'yi çalıştırırken 52 Orduspor Futbol Kulübü ile ilk antrenman ve maçına Balıkesir'de çıkmıştı. Cahit Erçevik aylar sonra Ordu'ya gelerek farklı bir Ordu ekibinin başında antrenmana çıktı.