Sergi, Canan Kılıç'ın küratörlüğünde kendi eserleri ve diğer katılımcıların eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Türk edebiyatının sevilen yazarlarından Nuran Dündar Şeyhoğlu, yeni kitabı "Gölgemde Saklı"yı okurlarıyla buluşturduğu etkinlik, sergiye katılan sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Serginin katılımcıları arasında Ümmügülsüm Açıkel, Selen Aktaş, Neşe Ayaşlı, Aysel Benal, Hatice Ergen, Ümit Ersoy, Ersin Hacıyakupoğlu, Canan Kılıç, Hilal Kırca, Nevriye Kipritçi, Elvan Kütük, Güzin Sarı ve Sevda Savaşkan yer alıyor.

Sergi 5

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan ORSEV Derneği Başkanı Metin Koç, Canan Kılıç'ın eserleri diğer ilgili kişilerden topladıktan sonra sergi açma fikriyle kendisine geldiğini belirtti. Koç, dernek üyelerinin toplamda 500 kişi kadar olduğunu ve ORSEV'in ağırlıklı olarak tiyatro üzerine çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Sergi 2-1Koç, derneğe üye olduktan sonra yönetimde olduğunu ve Yelken kulübünde faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Koç, dernek gelirlerinin zayıf olması nedeniyle daha ucuz ve daha çok katılımlı sanat müziği faaliyetleri düzenlemeye karar verdiklerini ekledi.

Sergi, yarın saat 19.00'a kadar Öğretmenevi yanı Bahçe Cafe'de sanatseverlere açık olacak.

Editör: Atakan Öztürk