Tokat Belediyesi Plevnespor ile Orduspor 1967 A.Ş. arasında iki hafta önce oynanan maçta Orduspor 1967 A.Ş. 28.dakikada 10 kişi kalırken bu aksiyonun üç dakika sonrasında karşılaşmanın hakeme söyledikleri nedeniyle Osman Bodur direkt kırmızı kart ile oyun dışı kalmıştı. Hakem raporuna göre Osman Bodur'a 2 ile 3 maç arası ceza verilmesi beklenirken, tecrübeli oyuncuya sadece bir maç ceza çıktı ve Bodur geçen hafta cezasını tamamlamış oldu.

Orduspor 1967 A.Ş.'nin deplasmanda Balıkesirspor öncesinde ise tek maçlık cezası sona eren Osman Bodur, Sinan Yücer tarafından yine ilk 11'de yer aldı. Sinan Yücer ayrıca geçen hafta cezalı olan Güney Gençel'e de ilk 11'de şans verirken, Osman Bodur'un tek maç ceza alıp takıma yeniden dönmesi de büyük moral verdi.

Futbol kuralları gereği, bir oyuncunun direkt kırmızı kart görerek oyundan atılması durumunda en az iki maç ceza alması beklenirken direkt kırmızı kart gören futbolcuların cezaları organizasyonların disiplin kurulları tarafından değiştirilebilir. Osman Bodur ise uzun zaman sonra ligde direkt kırmızı kart gören ve tek maç ceza alan futbolcu olarak kayıtlara geçti.

Editör: Samet Karadağ