Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel, Altaş TV'de katıldığı programda Ordu'nun sanayi arsa sorununa dikkat çekti.

OTSO Başkanı Karlıbel, Ordu'da sanayi yatırımlarının önündeki en büyük engelin sanayi arsa sorunu olduğunu vurguladı. Karlıbel, "Bizim önceliğimiz şu; bizim arsa ihtiyacımız var. Türkiye'nin en büyük yatırımcı holdinglerine desek ki 'Gelin Ordu'ya yatırım yapın' onlarda hevesli olarak gelseler sunacak bir metrekare arsamız yok" dedi.

500 Dönümlük Arazi Üretim Vadisi Olarak Planlanıyor

Karlıbel, sorunun çözümü için Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne sundukları Üretim Vadisi projesinden bahsetti. Proje kapsamında iki organize sanayi bölgesini birleştiren hat üzerinde 500 dönümlük arazinin sanayi arsasına dönüştürülmesi planlanıyor. Karlıbel, projenin tamamlanmasıyla Ordu'da 250 dönümlük yeni sanayi arsası elde edileceğini söyledi.

"Birisi bu işi üstlenecek"

Karlıbel, Ordu'da 8 yıl önce başlayan organize sanayi bölgesi çalışmalarının hala tamamlanmadığını da dile getirdi. Karlıbel, "Birisi bu işi üstlenecek ve görev edinecek. Dağılmadan biran önce bitirecek. Zamana yayarsak bitiyor ama ömür geçiyor" dedi.

Ordu, Giresun'un Gerisinde Kaldı

Karlıbel, Ordu'ya yapılması planlanan ikinci organize sanayi bölgesi hakkında da bilgi verdi. Karlıbel, "Birinci kısmı bitti, 15 yatırımcıya tahsisimizi yaptık. Proje aşaması hemen hemen sonuçlandı artık ihaleye çıkacağız. Yanı başımızdaki Giresun'da bugün Sanayi Bakanı 5. organize sanayinin sözünü verdi. Biz ikinci organize sanayimizi henüz hala devletin mahkemelerinin verdiği karar gereği ödememiz gerekeni biz insanlara tahsis ettiğimiz arsadan aldığımız paralarla ödüyoruz. Yani buraya bir kuruş para gelmedi" dedi.

Editör: Atakan Öztürk