OTSO Hesaplama  olağan topintısını, Hesapları Inceleme Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Çalış başkanlığında ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri'nin katılımıyla gerçekleşti.

KOSGEB tarafından sağlanan geri ödemesiz iş kurma desteği kapsamında, gerçek kişi statüsünde olan işletmelere 10.000 TL, sermaye şirketi statüsünde olan işletmelere ise 20.000 TL tutarında kuruluş desteği sunulmaktadır. Girişimci genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derece şehit yakını olması halinde kuruluş desteğine 10.000 TL daha ilave edilmektedir. İşletmenin vergi mükellefiyetine devam etmesi şartıyla 3 yıl boyunca çalışanı olması durumunda ise her yıl için bir aylık brüt asgari ücretin toplam maliyeti kadar destek sağlanmaktadır.

İş geliştirme desteği kapsamında girişimcilere %80 geri ödeme oranı ile 1.500.000 TL üst limitli destek sağlanmaktadır. Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derece şehit yakını olması halinde üst limite 150.000 TL daha ilave edilmektedir.

İş Geliştirme Desteğine başvuru tarihi itibari ile işletmesini en fazla 3 yıl öncesinde kurmuş olan girişimciler başvurabilirler. Yılda belirli dönemlerde başvuru alınacak olup ilk başvurular 10 Mayıs - 28 Haziran 2024 tarihleri arası kabul edilecek.

OTSO Bu Kez Tarımı Masaya Yatırdı OTSO Bu Kez Tarımı Masaya Yatırdı

Editör: Atakan Öztürk