OTSO'nun bilgilendirme toplantısında Avukat Bilge Aydın Temiz, Prof. Dr. Ziya Akıncı ve Doç. Dr. Ayşegül Sezgin Huysal'ın katılımıyla gerçekleşecek toplantıda, güncel hukuki gelişmeler ve iş dünyasını ilgilendiren önemli konular ele alınacak.

Avukat Bilge Aydın Temiz kimdir?

Avukat Bilge Aydın Temiz, kamu yönetimi ve hukuk eğitimi alarak çeşitli finans ve hukuk alanlarında görev yapmış, şu anda Vona Hukuk Bürosu’nun kurucusu ve Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dersler vermektedir. Ayrıca, toplumsal ve ekonomik yaşama katkı sağlamak isteyen kadınları destekleyen bir derneğin yönetim kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Ziya Akıncı kimdir?

Prof. Dr. Ziya Akıncı, milletlerarası özel hukuk ve tahkim alanında uzman bir akademisyen olup, İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Tahkim Divanı Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ayrıca, birçok ulusal ve uluslararası kuruluşta üyelikleri bulunan Prof. Dr. Akıncı, milletlerarası aile hukuku konusunda da uzmanlaşmıştır.

Doç. Dr. Ayşegül Sezgin Huysal kimdir?

Doç. Dr. Ayşegül Sezgin Huysal, özel hukuk alanında akademik kariyerine devam etmekte olup, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Erasmus ve Farabi programları kurum koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca, üç dil bilen Huysal, Marmara Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir.

Editör: Atakan Öztürk