İki sezon ülke dışında forma giyen ve iş insanı Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'de birçok maça çıkan Ozan Tufan, yeni sezonda Türkiye'ye döndü. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle 3+1 yıllık sözleşmeye imza atan Ozan Tufan ilk açıklamalarını da yaptı. İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz ile kameralar karşısına çıkan Ozan Tufan'ın Trabzonspor'da 11 numarayı giyecek.

Trabzonspor, Ozan Tufan'ın Maliyetini Açıkladı Trabzonspor, Ozan Tufan'ın Maliyetini Açıkladı


Havaalanında coşkuyla karşılanan ve ardından  Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde resmi sözleşmeye imza atan Ozan Tufan “Öncelikle Ertuğrul Doğan Başkanımıza ve Abdullah Avcı hocama ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada bulunduğum için çok mutluyum. Trabzon’a gelişimde taraftarımızın yaptığı karşılama da beni çok mutlu etti. Trabzonspor’un hedeflediği yönde başarıya gideceğine inanıyorum ve ben de en iyi şekilde, en iyi performansımla katkı vermeye çalışacağım. Şimdiden çok heyecanlıyım, bir an önce başlamak istiyorum.” dedi.

İmza töreninde konuşan Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz ise EURO 2024'te Çekya’yı yenerek son 16 takım arasına giren A Milli takımı kutlayarak, “Milli Takımımızın başarısından gurur duyduk, daha büyük hedeflere ilerleyeceğine inanıyorum. Bu vesileyle, Milli takımlarımızın bütün kategorilerinde oynayan Ozan Tufan kardeşimize ‘hoş geldin’ diyoruz. Ozan, dünyanın en büyük şehir takımına geldiğini biliyor. Burada çok başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Editör: Samet Karadağ