Ligde son altı maçtır kaybetmeyen Fatsa Belediyespor’da teknik direktör Murat Parlak, Akhisarspor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Parlak, maç ile ilgili olarak hem rotasyon hem de iyi oyuna değinirken önemli açıklamalar yaptı.

Murat Parlak

Fatsa Belediyespor Teknik Direktörü Murat Parlak “Çok zor şartlarda çok özel bir galibiyet aldık.Bizim açımızdan çok şansız bir maç başlangıcı oldu maçın 10.  dakikasında iki haftada dört gol atan oyuncumuz Hakan Aydın’ın maalesef köprücük kemiği kırıldı. Hemen sonrasında Abdülkadir Özdemir’in sakatlanması ile 15. Dakikada iki oyuncu değişikliği yapmak zorunda kaldık ve oyuna yalnızca bir kez müdahale etme şansımız kaldı. Takım olmanın, oyuncu rotasyonun, bütün oyuncularımızın hazır olmasının önemini bir kez daha gördük.” dedi

''Hakan Aydın'a Armağan Olsun

Kalelerinde sadece bir pozisyon verdiklerini söyleyen Murat Parlak: “Maç boyunca çok dikkatliydik. Ön alan baskısını iyi yaptık. Ceza sahamıza rakibi yaklaştırmadık, kalemizde yalnızca bir pozisyon vererek maçı bitirdik. İkinci golü atacak farkı arttıracak pozisyonları da yakaladık. 6 haftadır mağlup olmayan, son iki maçını kazanan her yerde her takımı yenmek için oynayan, futbolun doğrularını yapan oyuncularımla gurur duyuyorum.  Bu galibiyet Ordu’yu ve Fatsa’yı seven kalbi bizimle atan bütün taraftarlarımıza ve sahalara çok daha güçlü döneceğine inandığımız Hakan Aydın’a armağan olsun” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ