2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de son hafta maçları oynanacak. Pazar günü maçların tamamının oynanarak ligin grup aşamasının nokta koyulacağı Ordu 1.Amatör Lig'de Demirspor ile Orduspor prestij maçına çıkacak. Ordu 1.Amatör Lig'de sezon başından bu yana 2004-20025-220 doğumlu futbolcularla oynadığı futbol izleyenleri heyecanlandıran ancak iki hafta önce Doğaspor mağlubiyeti sonrasında Play-Off oynamayı matematiksel olarak yitiren Demirspor, geçen hafta Doğaspor'u yenerek grup liderliğini garantileyen Orduspor ile ligin son maçına çıkacak.

Ordusporr-22

Demirspor bu sezon oynadığı 13 maçta 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet alırken 16 puan topladı. Ligde dördüncü sıradaki Doğaspor'un üç puan gerisinde olan Demirspor iki maçta da rakibine kaybedince son maçta kazansa bile Doğaspor'un kaybetmesi durumunda ikili averajla yine beşinci sırada kalacak. Orduspor ise sezon başında özellikle Gülyalı Turnasuyuspor mağlubiyeti ile bir an sendelerken hızlıca toparlanarak oynadığı 13 maçta 11 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Orduspor ile Demirspor arasında sezonun ilk yarısında oynanan maçı Orduspor 3-0 kazanmıştı.

Ordusporrr-10

Demirspor ile Orduspor arasında ligin son haftasındaki mücadele 11 Şubat Pazar günü saat 15:30'da Karşıyaka Tesisleri 2 Nolu Saha'da oynanacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ