Sunucu ve haberci olan Pelin Çift kimdir? Pelin Çift hangi okuldan mezundur? Pelin Çift kaç dil biliyor? Detayları haberimizde..

Pelin Çift Kimdir

Pelin Çift, TRT 1'de yayınlanan Gündem Ötesi programının sunucusudur. 26 Kasım 1978 tarihinde İzmir'de doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde okudu. Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

Kariyerine NTV'de hava durumu sunuculuğu ile başladı. Ardından haber sunuculuğu görevine getirildi. 2001 yılında bu kanaldan ayrıldıktan sonra yüksek lisansını tamamladı ve bir dönem Skytürk'te çalıştı. 2004-2009 yılları arasında CNN Türk kanalında devam eden 5 yıllık kariyerinin ardından 2009 yılında Habertürk TV'ye geçti.

Pelin Çift, 2019 yılından beri TRT 1'de yayınlanan Gündem Ötesi programının sunuculuğunu yapmaktadır. Program, güncel konuları ve uzman konuklar eşliğinde ele almaktadır.

Pelin Çift, evli ve bir çocuk annesidir.

Pelin Çift Kaç Dil Biliyor

Pelin Çift, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Fransızca eğitimini Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde tamamladıktan sonra, üniversitede de Fransızca dersleri almıştır. İngilizce ise, yurt dışı seyahatleri ve iş hayatında edindiği bir dildir.

Pelin Çift, Fransızca ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmaktadır. Bu dilleri kullanarak, programına konuk olan yabancı uzmanlarla rahatlıkla iletişim kurabilmektedir.