Türkiye Kadın A Milli Takımı 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'ta ilk maçında deplasmanda İsviçre ile karşı karşıya gelirken bu maçı 3-1 kaybetmişti. 2025 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na katılmak isteyen Türkiye Kadın A Milli Takımı ilk maçını kaybederken, Milli takım ikinci maçını ise Türkiye'de Macaristan ile oynayacak. Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, Macaristan maçı öncesinde açıklamalarda bulundı.

kadın a milli


2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'taki ilk maçında Zürih'te İsviçre'ye mağlup olan Kadın A Milli Takım'da Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası maç sonu açıklamalarda bulundu. İsviçre karşısında maça iyi başladıklarını belirten Kıragası, "Takım savunmasını iyi yaparak başladık ve ilk 25 dakika bunu çok iyi başardık. Ancak sonrasında duran toptan İsviçre'nin kafa golü geldi. Sonrasında yine dengeyi yakaladık ve ilk yarı bu skorla bitti. İkinci devreye rakip fizik gücünü ön plana çıkararak başlarken, akabinde 2. golü buldular. Yine dengeyi yakaladık. Gol arayan önemli geçiş oyunları sergiledik" dedi.


İsviçre'nin dünya sıralamasında 22. sırada olduğunu hatırlatan Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, "Rakibi zorlayan pozisyonlar da bulduk. Yine de oyuncularımın ortaya koyduğu mücadeleden memnunum. Sonuçta önümüzde 5 maç daha var. Şimdi Macaristan ile oynayacağımız maça odaklanacağız. Grubumuzdaki diğer maçın 1-1 bitmesi tabii ki bizim avantajımıza. Oyuncularımızın ortaya koyduğu mücadele bizi gelecek için ümitlendiriyor. Pendik Stadı'nda oynayacağımız Macaristan maçına taraftarlarımızı mutlaka bekliyoruz. Bu maç çok büyük önem taşıyor. Puan durumu ortada. Taraftarlarımız bizleri lütfen yalnız bırakmasınlar" ifadelerini kullandı.