CHP Ordu Milletvekilli Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis’te Perşembe ve Argan Yaylalarını gündeme getirdi.

Adıgüzel konuşmasında şunları ifade etti:

“Ordu'nun dünyaca ünlü Perşembe yaylasına yılda bir buçuk milyon turist ziyarette bulunuyor. Buraya 4. grup maden ruhsatı verildi. Siz aklınızı mı yediniz? Buraya ihanet vatana ihanettir.  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de Ordu halkını yanıltıyor. Dün OBB Meclis toplantısında "burada siyanür yok" diyor. Bakanlığa verdiğim önergeme verilen cevapta çok açıkça 4. grup altın ve gümüş madeni olduğu yazıyor. Hilmi Güler yine “burası Korgan ilçe sınırlarında” diyerek Perşembe yaylasından uzak olduğunu iddia etmeye çalışıyor. Halbuki yine resmi evrakta Perşembe Yaylası’yla ilişkili bir değil tam 3 maden sahası var.

Büyükşehir yaylaya villa yapacak

Akkuş Argan Yaylası'na yatırımla gölet ve çevre düzeni yapılmıştı. Şimdi görüyoruz ki Cumhurbaşkanı kararıyla turizm kapsamından çıkarılmış. Çünkü Hilmi Güler buraya da villalar yapıp satacak. Meclisten uyarıyorum; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve hükümet. Lütfen kendinize gelin!”

Konuşmasının ardından Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder’in “Akkuş’un Gürgenleri duruyor mu? Sayın Adıgüzel. Hala yıkılmadı mı? Sahip çıkın.” Demesi üzerine Mustafa Adıgüzel “Biz de onun için mücadele ediyoruz.” diye yanıtladı. Haber merkezi

OBB Başkanı Yaylalarda Siyanürlu Aramaya Yol Verdi OBB Başkanı Yaylalarda Siyanürlu Aramaya Yol Verdi

Editör: Soner Özdemir