2023-2024 sezonunda Ünye 1957 Spor ile birlikte Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Perşembespor, bu ligde sadece bir sezon kalabildi. 74 yıllık kulüp sürecinde ilk kez Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Perşembespor, ligde son oynanan hafta öncesinde Türk Metal 1963 Spor deplasmanına gitmemişti. Kulüp Başkanı Arda Çoluk'un Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a yaptığı açıklamada takımın sadece bu maça çıkmadığını ve kalan maçlara çıkacağını belirtirken, takım aldığı ceza ile matematiksel olarak lige veda etti.

Perşembespoor

Ligin 21.hafta mücadelesinde Türk Metal 1963 Spor deplasmanına gitmeyen Perşembespor'a bu maçın ardından hem hükmen mağlubiyet hem de üç puan silme cezası verildi. Perşembespor'un kalan maçlar öncesinde ligdeki puanı 20'ye düşerken, son maçlarda üst üste galibiyetler alan Ünye 157 Spor'un puanını 39 yapması ile birlikte kalan 5 maçlık süreçte aradaki puan farklı 19 oldu ve Perşembespor matematiksel olarak lige veda etti.

Perşembespor-31

Önümüzdeki sezon Ordu Süper Amatör Lig'de mücadele edecek olan Perşembespor kalan haftalarda bir maça daha çıkmaması halinde otomatik olarak küme düşürülecek. Perşembespor, ligin kalanında Alaçamspor, Bartınspor (D), Niksar Belediyespor ve Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri ile karşı karşıya gelecek. Perşembespor kalan beş haftalık süreçte ise Boyabat 1986 Spor maçını oynamadan hükmen galibiyet alacak.