2022-2023 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olarak Play-Out maçında da Ulubey Belediyespor'u yenen ve Bölgesel Amatör Lige yükselen Perşembespor, ligi tamamlayamadı. Sezon başında kurduğu kadro ile çok ters orantılı bir kadro ile son maçlara çıkan Perşembespor'un, ligden çekildiği öğrenildi. Bu hafta lider Türk Metal 1963 Spor ile karşı karşıya gelmesi beklenen Perşembespor'un, kalan maçlarda sahaya çıkmayacağı ve ligden çekilme kararı aldığı öğrenildi.

Perşembespoor


Genç Başkan Arda Çoluk'un geçen sezon göreve getirildiği Perşembespor, Ordu 1.Amatör Lig'de harcadığı paralarla ligin dengesini değiştirirken sezon sonunda ise hedefine ulaşmayı başarmıştı. Perşembespor'da geçen sezon yaşanan Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Ulubey Belediyespor galibiyeti ile taçlanırken, takım ise kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lige yükselmişti. Bu sezon defalarca takım yapan, dördüncü teknik direktörü ile yoluna devam eden Perşembespor'un lig, ilk kez yer aldığı ligi tamamlayamadı.

Perşembespor-31

Kulüp Başkanı Arda Çoluk, sezonun ilk yarısında oynanan Bartınspor maçı öncesinde ligden çekilme konusunda sinyaller vermiş ve Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'ne ''Tabi maddiyat ön plana çıkıyor bu ligde. Bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Geri kalanında futbolla alakalı herhangi bir sorunumuz yok. Sağ salim en iyi şeklide devre arasına girersek gerisini halledeceğimizi düşünüyoruz. Çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz.'' demişti.
 

Editör: Samet Karadağ