Ordu Futbolu'na bu sezon başında Perşembespor'a transfer olarak dönüş yapan Burak Demireğen, Ünye 1957 Spor maçında kariyerinde bir ilk yaşadı. Kariyerinde profesyonel ve bölgesel amatör ligde Ünye 1957 Spor maçına kadar 155 karşılaşmaya çıkan ve savunma oyuncusu olmasına rağmen bu maçlarda kırmızı kart görmeyen Burak Demireğen, ilk kez kızardı. Ünye 1957 Spor ile oynanan ligin ikinci yarısının ilk maçında uzatma anlarında kırmızı kart gören 30 yaşındaki futbolcu Burak Demireğen, şu an kadar oynadığı maçlarda 41 kez sarı kart görürken Ünye 1957 Spor maçında ise kırmızı kart gördü.

Perşembesporr-7


Kariyerinde ilk sarı kartlarını Orduspor formasıyla 1.Lig'de forma giydiği 2014-2015 sezonunda gören ve o sezonu 6 sarı kartla tamamlayan Burak Demireğen, 2.Lig'de 2 ve 3.Lig'de 10 sarı kart görerek Orduspor kariyerinde 18 sarı kart görmüştü. Daha sonraki sezonlarda da 2.Lig'de 11 ve Türkiye Kupası'nda 1 sarı kart gören Burak Demireğen, Fatsa Belediyespor formasını giydiği sezon ise kupa ve ligde iki sarı kart görmüştü. Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'de Özçamdibispor formasıyla 20 maça çıkan ve bu maçlarda 7 kez sarı kart gören Burak Demireğen, Perşembespor forması giydiği dördüncü maçında ise kırmızı kart ile tanıştı.

Perşembespor-29

Burak Demireğen'in kariyerindeki daha önceki ilk ve tek kırmızı kartı ise 7 Şubat 2012 senesinde Orduspor A2 takımı ile Ankaraspor A2 takımı arasında oynanan maçta olmuştu. Orduspor A2 formasını giyen Burak Demireğen, bu maçın 86.dakikasında ikinci kırmızı kart sonrasında oyundan atılmıştı. 

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ