2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden ve devre arasında bir kez daha kadro kuran Perşembespor'da kadroya katılan oyunculardan birisi olan Erdal Pekdemir, takımı ile ilk maçına Ünye 1957 Spor maçında çıkmıştı. Erdal Pekdemir, eski takımına karşı forma giyerken aslında cezalı olduğu ortaya çıktı. Hendekspor'da forma giyerken 3 maç cezası kalan ve bu cezaları Perşembespor'da tamamlaması beklenen Erdal Pekdemir'in Ünye 1957 Spor maçında sahaya sürülmesi ise itirazları beraberinde getirecekti.

Ünye 1957 Spor'un maçı 2-1 kazanması ile birlikte maçın sonunda Erdal Pekdemir konusunda itiraz hamlesi yapması beklenirken bu süreçte maçı kazanan Ünye 1957 Spor itiraza ihtiyaç duymadı. Perşembespor'da teknik heyet Erdal Pekdemir'i Samsun Büyükşehir Belediyespor maçının kadrosuna ise almadı. Erdal Pekdemir, Perşembespor formasını bir kez daha cezası bittiği zaman giyecek ve yeniden yeşil sahalara dönecek.

Kariyerinde Orduspor formasıyla Süper Lig'de de forma giyen Erdal Pekdemir, Perşembespor forması ile Ünye İlçe Sahası'nda 90 dakika sahada kalırken cezalı olduğu ancak oynadığı maçta 90+2.dakikada sarı kart bile gördü.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ