Yerel seçimler öncesinde hafta sonunda Türk Metal 1963 Spor maçı hazırlıklarına başlaması beklenen Perşembespor'da futbolculara izin verilerek memleketlerine gönderilmesi ile ligden çekilmesi ihtimali bir anda ayyuka çıkarken işin aslı daha sonra öğrenilmişti. Lider ile oynaması gereken maça hazırlanmayan Perşembespor'da bu planın farklı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu hafta Türk Metal 1963 Spor deplasmanına gitmeyen Perşembespor bu maça çıkmadığı için hükmen mağlup sayılacak ve kalan maçlarda sahaya çıkarak ligi tamamlayacağı öğrenilmişti.

Perşembespor'da gözler ise bu hafta sonu oynanacak olan Alaçamspor maçına çevrildi. Bu sezon bir kez sahaya çıkmadığı için hükmen mağlubiyet alan ve bunu bir kez daha tekrarlaması halinde küme düşürülecek olan Perşembespor'da, Alaçamspor maçına takımın pür dikkat hazırlanacağı öğrenildi. Sezonun ilk yarısında Samsun'da oynanan maçta Alaçamspor'u deplasmanda yenen Perşembespor, Samsun ekibi ile sezonun ikinci yarısı maçını ise 7 Nisan'da oynanacak.

Perşembespor'da Başkan Arda Çoluk, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a verdiği özel açıklamada ''Ligden çekilme yok. Bir maça çıkmama hakkımız var. Onu Türk Metal 1963 Spor maçında kullanıyoruz. Devamında maçlarımıza çıkıp ligi tamamlayacağız'' demişti.

Editör: Samet Karadağ