2022-2023 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olarak Play-Out maçında da Ulubey Belediyespor'u yenen ve Bölgesel Amatör Lige yükselen Perşembespor, ligi tamamlayamadı. Sezon başında kurduğu kadro ile çok ters orantılı bir kadro ile son maçlara çıkan Perşembespor lig bitmeden lige veda etti. Geçtiğimiz haftalarda Türk Metal 1963 Spor maça çıkmayan Perşembespor, Alaçamspor maçına da çıkmadı ve bu süreçte ligden düştü.

Perşembespoor

Matematiksel olarak ligden düşmesi kesinleşen Perşembespor'da bu sezon defalarca takım yapan, dördüncü teknik direktörü ile yoluna devam eden Perşembespor'un lig, ilk kez yer aldığı ligi tamamlayamadı. Genç Başkan Arda Çoluk'un geçen sezon göreve getirildiği Perşembespor, Ordu 1.Amatör Lig'de harcadığı paralarla ligin dengesini değiştirirken sezon sonunda ise hedefine ulaşmayı başarmıştı. Perşembespor'da geçen sezon yaşanan Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Ulubey Belediyespor galibiyeti ile taçlanırken, takım ise kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligde ligden çekildi.

Perşembespor-31

Türk Metal 1963 Spor maçından sonra Kulüp Başkanı Arda Çoluk ''Ligden çekilme yok. Bir maça çıkmama hakkımız var. Onu Türk Metal 1963 Spor maçında kullanıyoruz. Devamında maçlarımıza çıkıp ligi tamamlayacağız'' demişti. Ancak Perşembespor, Alaçamspor ile Perşembe İlçe Stadyumu'ndaki maça çıkmadı. Hakem triosu ve Alaçamspor maça geldi ancak Perşembespor sahaya çıkmadı.