2022-2023 sezonu başında yaptığı Genel Kurul ile adeta büyük bir değişime giden Perşembespor'da ilk başta yönetim değiştirmişti. Yeni gelen yönetim, şampiyonluk için bir kadro kurarken takımın başına ise genç antrenör Mehmet Batuhan Şenel'i getirmişti.

Antrenörlük kariyerinin ilk yılında Perşembespor'da önce Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu ardından ise Ulubey Belediyespor'u yenerek Bölgesel Amatör Lig'e yükselme sevinci yaşayan Mehmet Batuhan Şenel ise yeni sezonda takımda görev almamıştı. Perşembespor'da yeni sezon için göreve Turgut Kır ile anlaşılmıştı.

Perşembespor cephesinden Mehmet Batuhan Şenel'in neden yeni sezonda görev almadığı ile ilgili olarak ise ''2022-2023 sezonunda Teknik Direktörlüğümüzü yapan çok kıymetli hocamız Mehmet Batuhan Şenel ile bu sezon devam edememizin tek nedeni hocamızın bir kurumda çalışıyor olması ve mesai saatleriyle ilgilidir. Geçtiğimiz sezon yakalanan başarıda payların en büyüğüne sahip olan hocamıza Perşembespor'un kapıları her zaman ardına kadar açık olacaktır. Kendisine hayatında ve kariyerinde başarılar diler, Perşembespor camiası adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.'' açıklaması yaptıldı