74 yıllık kulüp tarihinde ilk kez geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu yaşayan ve bu sürecin hemen ardından Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Ulubey Belediyespor'u penaltı atışları sonrasında yenerek Bölgesel Amatör Lig'e yükselen Perşembespor'da işler yolunda gitmiyor. Perşembespor'da sezonun ilk yarısında kurulan kadro saha içerisinde aldığı puanlarla dikkat çekerken maddi sürecin ise iyi yönetilememesi nedeniyle sezonun devre arasının gelmesiyle birlikte takım dağılmaya başladı. Perşembespor'un ligden çekilme ihtimalinin konuşulduğu ortamda ise Yeşil-Beyazlı ekipten resmi açıklama geldi.

Perşembesporr-7

Ünye 1957 Spor ile birlikte Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Perşembespor'un taraftara seslendiği maddi destek isteği mesajında ''1949 yılında kurulan Perşembespor'umuz bildiğiniz üzere geçen sene ilk defa 1.Amatör Lig'de şampiyon olmuş ve 2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de oynamaya hak kazanmıştı. Sezon başından itibaren takımımız iyi bir sıralamaya da sahip olmuştur. Maddi olarak zor zamanlardan geçen takımımız, gelinen noktada elindeki kısıtlı bütçeyi ilk yarıda tüketmiştir. Takımımızın bu ligin ikinci yarısında oynayabilmesi ve gelecek sezonlarda da Perşembemizi temsil edebilmesi için tüm değerli halkımızı desteğe davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Perşembespor Ligden Çekilme Konusunu da Açıkladı

Perşembespor'un ligden çekilme ihtimalinin olduğunu ilk kez resmi olarak belirten Perşembespor ''Takımımızın bütçe yetersizliğinden dolayı ligden çekilmek zorunda kalmaması için imkanlarınız dahilinde destekte bulunmanızı rica ediyoruz. Birlikten kuvvet doğan diyor ve siz değerli halkımıza güveniyoruz'' denerek banka hesap numaraları paylaşıldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ