Pintipanda Tuna Akşen ve Merve Mine Çalışır çiftinin boşanıp, boşandığı medyanın ve hayranlarının merakla takip ettiği bir konu haline geldi. Peki, Pintipanda Tuna Akşen boşandı mı? PintiPanda'nın eşi Merve Mine Çalışır kimdir? İşte detaylar...

Pintipanda Tuna Akşen boşandı mı?

Sosyal medyanın sevilen yayıncılarından Jahrein ve PintiPanda arasındaki tartışma, bu kez farklı bir mevzu üzerinden yeniden alevlendi. Jahrein ve PintiPanda'nın tartışması, PintiPanda'nın eski eşinin de dahil olduğu bir olayla daha da karmaşıklaştı. Bu olay üzerine yayıncı PintiPanda'nın eşi olan Tuna Akşen'in boşanıp boşanmadığı sorusu merak edildi. 

2020 yılında Tuna Akşen'in sosyal medya hesaplarından yaptığı esprili paylaşım, "Karım beni boşadı. Teşekkürler" şeklindeki mesaj, insanların zihninde bir soru işareti bırakmıştı. Ancak bu paylaşımın mizahi bir içeriğe sahip olduğu biliniyordu.

Şimdilerde ise çiftin kameralar karşısına birlikte çıkmadığı gözlemleniyor. Mayıs 2024 itibarıyla Tuna Akşen'in eşi Merve Mine Çalışır'dan ayrıldığına dair resmi bir bilgiye rastlanmıyor. Hatta iddialara göre, Akşen'in ve Çalışır'ın evlilik yaptığı bile tartışmalı bir konu haline gelmiş durumda. Sosyal medya hesapları incelendiğinde ise çiftin ortak fotoğraflarına rastlanmıyor. Ancak ne Tuna Akşen ne de Merve Mine Çalışır tarafından bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil. Bu durum, kamuoyunda merak uyandırmaya devam etsede. Sosyal medya yorumlarında Tuna Akşen ve Merve Mine Çalışır'ın boşandığı sıkça dile getirilmiş. 

PintiPanda'nın eşi Merve Mine Çalışır kimdir?

PintiPanda (Tuna Akşen)'in eski eşi "Mmcdiyorki" lakaplı Merve Mine Çalışır 38 yaşındadır. Twitch ve YouTube yayıncısıdır. Fenomen PintiPanda Tuna Akşen'in eski eşidir. Nereli olduğu ve hangi üniversitede okuduğu hakkında bilgi bulunmamaktadır.  

YouTube'da 12 bin, Twitch kanalında ise 70 bin takipçisi bulunmamaktadır. Sosyal medya hesaplarından uzun süredir paylaşım yapmamıştır.

Pintipanda Tuna Akşen Kimdir?

Afşar Tuna Akşen, nam-ı diğer PintiPanda, 1986 yılında Ankara'da doğmuştur. Kendisi bir Türk oyun yorumcusu, Twitch yayıncısı ve Youtuber'dır.

Eğitim ve İş Hayatı:

  • Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur.
  • Farklı sektörlerde çeşitli işlerde çalıştıktan sonra istediği düzeni kuramayarak, oyun tutkusunu meslek haline getirmeye karar vermiştir.

Yayıncılık Kariyeri:

  • 2011 yılında YouTube'a video çekmeye başlamıştır.
  • Daha sonra Twitch platformuna da geçiş yaparak canlı yayınlar yapmaya başlamıştır.
  • Eğlenceli ve samimi üslubu ile geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır.
  • Özellikle League of LegendsVALORANT ve CS:GO gibi oyunlar üzerinden yayınlar yapmaktadır.
  • YouTube kanalında 1 milyondan fazla abonesi ve 400 milyonun üzerinde görüntüleme sayısına sahiptir.
  • Twitch platformunda ise 1 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır.

Başarıları ve Ödülleri:

  • 2018 yılında Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Oyun Yayıncısı" kategorisine aday gösterilmiştir.
  • 2020 yılında Istanbul Gaming Awards'da "En İyi Eğlence Yayıncısı" ödülünü kazanmıştır.

PintiPanda, Türkiye'nin en popüler oyun yayıncılarından biri olarak kabul edilmektedir.