Geçen sezon Ordu 2.Amatör Lig'de mücadele eden ve bu süreçte Orduspor ile Gülyalı Bozkurtspor ile birlikte lig terfisi yaşayan Yeşilordu Futbol Kulübü, kulüp tarihinde ilk kez Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele ediyor. Ligde son olarak Mesudiyespor'u yenen ve puanını 19 yapan Yeşilordu Futbol Kulübü, ligde kalan iki hafta önce ligde tek maçı kalan beşinci sıradaki Aybastıspor'un üç puan ve ikili averaj ile önüne geçerek Play-Off'ları garantiledi. Yeşilordu Futbol Kulübü'nde Hacı Ahmet Taşpınar ise açıklamalarda bulundu.

Hacı Ahmet Taşpınar

Yeşilordu Futbol Kulübü olarak Play-Off'ları garantilemiş olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Hacı Ahmet Taşpınar ''Aybastıspor'u deplasmanda, Mesudiyespor'u da evimizde yenerek lige iki hafta kala Play-Off'ları garantilemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle ligin ikinci yarısında oynadığımız oyun ve skorlar çalışmalarımızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı ciddiyetle oyunu ve oyuncu gelişimini, Fair Play anlayışıyla Ordu Futbolu'na katkı sağlamaya devam edeceğiz'' dedi.

Ordu 1.Amatör Lig'de A Grubu'nda Kumruspor ve Dumlupınarspor ile birlikte Play-Off'u garantileyen üçüncü takım olan Yeşilordu Futbol Kulübü, Kirazlimanıspor ve Dumlupınarspor maçlarıyla normal sezonu kapatacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ