Prof. Dr. Yusuf Kalko kimdir? Profesör Doktor Yusuf Kalko hangi hastanede çalışıyor? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Prof Dr. Yusuf Kalko Kimdir

Kars'ın Kağızman ilçesinde 1970 yılında doğan Prof. Dr. Yusuf Kalko, eğitim hayatına Ankara'da başlamış ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. İlk yıllarında Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda İngilizce hazırlık eğitimi almıştır.

Kimya Mühendisliği eğitimi alırken, ideali doğrultusunda Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak tıp eğitimine yönelmiştir. 1994 yılında Tıp Doktoru unvanını elde etmiştir. Pratisyen hekim olarak görev aldığı Kastamonu Taşköprü Merkez Sağlık Ocağı'nda "Halk Sağlığı" ve "Koruyucu Hekimlik" konularında deneyim kazanmıştır.

1995 yılında girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. Eğitimi sırasında Konjenital Kalp Cerrahisi, Yetişkin Kalp Cerrahisi, Periferik Damar Cerrahisi ve diğer Anevrizmalar konularında geniş uygulama fırsatlarına sahip olmuştur.

Uzmanlık döneminde, tez konusunu "Büyük Arter Transpozisyonunda Arteriyel Switch Prosedürü ile Anatomik Korreksiyon: Erken Dönem Sonuçları" isimli perspektif klinik araştırmaya dayalı bir proje üzerine belirlemiştir. 2001 yılında girdiği uzmanlık sınavında "Kalp Damar Cerrahisi" alanında "Uzman" unvanını almıştır.

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Kliniği'nde Uzman olarak görev yaptığı Ekim 2001-2010 dönemini takiben, Doçentlik Sınavı'nda başarılı olarak 2009 yılında "Doçent" unvanını almıştır.

2010 yılında İstanbul Özel Bahçelievler Medical Park Hastanesi'nde "Aort ve Periferik Arter Cerrahisi Sorumlu Hekimi" olarak görev yapmıştır. Ardından 2017 yılında İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hastanesi'nde "Periferik Damar Cerrahisi Sorumlu Hekimi" olarak görevine başlamıştır.

Kalko'nun ihtisas eğitimine başladığı 1995 tarihinden bu yana ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan birçok bildirisi de mevcuttur.

Prof. Dr. Yusuf Kalko Hangi Hastanede Çalışıyor

2021 haziran ayından itibaren kendi özel muayenehanesinde hasta kabul etmektedir. İhtisas eğitimine başladığı Kasım 1995 tarihinden bu yana yayımlanmış veya kabul yazısı mevcut toplam 20 uluslararası ve 30 ulusal yayını bulunmaktadır.

Editör: Deniz İnal