Ordu Futbolu'nda birçok önemli maçta görev alan ve kariyerinde Bölgesel Amatör Ligin yanı sıra 3.Lig'de de hakemlik yapan Haluk Gürsoy'dan flaş bir karar geldi. 10 yıldır hakem olan ve son 5 yıldır klasman hakemi olarak görev yapan Haluk Gürsoy, 3.Lig'de son olarak geçen sezon Muş 1989 Muşspor ile Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. maçında görev almıştı. Amatör Ligde kritik maçları yöneten Haluk Gürsoy, kariyerinde Kadın Futbol Süper Ligi, TFF 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig'de de birçok maçta orta hakem olarak görev alırken düdüğü asma kararı aldı.

Haluk Gürsoy yaptığı açıklamada ''Beş yıldır klasman 10 yıldır görev yapmaktan gurur duyduğum Futbol Hakemliği'nden bugün itibariyle ilişkimi kesmiş bulunuyorum. Son iki yıllık süreçte liyakatsiz yönetcilerin bir oyuncağı, düzensiz ve bu köhne düzenin bir parçası olmama, peşimizden gelen genç kardeşlerimin önünü açmak adına bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar yanımda olan ve beni bu camiayla tanıştıran bana destek veren başta Kahraman Minnet başkanım olmak üzere üzerimde emeği olan tüm Merkez Hakem Kurulu üyeleri ve hocalarıma teşekkür ederim.'' ifadelerine yer verdi.

Bireysel bir karar ile hakemliğine nokta koyan Haluk Gürsoy ''Herşeyin bir sonu vardır. Her son bir başlangıçtır'' dedi.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ