Youtube’da 100 binin üzerinde, Instagram’da ise 1 milyonu aşkın takipçisi olan Rachel Araz yaptıklarıyla ve paylaşımlarıyla en çok merak edilen sosyal medya fenomenleri arasında yer alıyor. Peki, Rachel Araz kimdir? Detaylar haberimizde…

Rachel Araz Kimdir?

Rachel Araz, tam adıyla Rachel Araz Kiresepi 24 Mart 1988'de İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olan Araz, lisans eğitimini ise Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümü’nde tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda özel bir giyim firmasının Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümü’nde çalışan Rachel Araz, başka bir özel markanın da Marka Temsilciliği, Satın Alma ve Ticari Planlama bölümlerinde çalıştı.

Çeşitli markalarla çalışmalarına devam eden Rachel Araz şu an sosyal medya danışmanlığı ve içerik editörlüğü yapmakta, Instagram için de içerik üretmeye devam ekmekte. Araz, özel bir ilaç firmasının sahibi olan iş insanı Sami Kiresepi ile 2016 yılında evlendi. Çiftin, Galia ve Lionel adında 2 çocukları var.

Rachel Araz Neden Gündem Oldu?

Hamile pozlarını ve bu süreçte yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Rachel Araz üçüncü kez anne olacağı haberini paylaşmıştı. Cinsiyet öğrenme işini doğuma bırakan Rachel Araz ve Sami Kirespi'nin dünyaya gelen bebeklerinin cinsiyetinin kız olduğu öğrenildi.

Editör: Merve Tepecik