Ramazan Baygara kimdir nerelidir? Ramazan Baygara kaç yıl ceza aldı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Ramazan Baygara Kimdir, Nerelidir

Adana merkezli faaliyet gösteren ve Baygaralar Grubu olarak bilinen çetenin en son lideri olarak Ramazan Baygara ismi ön plana çıkıyor. Çetenin bir önceki lideri Bedirhan Baygara olarak biliniyordu. Ramazan Baygara ve çete adı, Cenk Çelik cinayetiyle ilişkilendirildi.

Sedat Peker'in videolarında da gündeme gelen bu cinayet, Ümraniye'de Cenk Çelik'in öldürülmesiyle bağlantılı olarak Baygaraları işaret etti. Yapılan soruşturma sonucunda Adana'da gerçekleştirilen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 5 ruhsatsız tabanca, çeşitli çap ve modellerde 288 fişek, 4.366 gram kokain, 770 gram esrar, likit esrar, 10 bin 620 dolar ve 42 bin 870 TL ele geçirildi. Gözaltına alınan kişilerden 15'i tutuklandı.

Ramazan Baygara Kaç Yıl Ceza Aldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 6 ilde aynı anda düzenlenen "Kafes" operasyonunun başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, operasyon kapsamında 55 şüphelinin yakalandığını ve liderliğini Ramazan Bayğara'nın yaptığı "Bayğaralar" organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti. Operasyonlar sırasında 3 piyade tüfeği, 2 hafif makineli tüfek, 29 tabanca ve 7 av tüfeği gibi birçok silahın ele geçirildiğini de ekledi.