Ramazanın son cuması okunacak dua nedir? Cüzdan duası nasıl okunur, bereket duası nedir? İşte detaylar…

Ramazanın Son Cuması Okunacak Dua Nedir?

Ramazanın son cuma günü sebebiyle internette birçok kullanıcı ramazanın son cuma günü hangi dua okunur merak ediyor. Ramazan ayını son Cuma günü bereket için okunan Araf Suresi 10. ayet ve Sad Suresi 54. ayetin ramazanın son cuma günü okunması dâhilinde bereket getireceğine inanılıyor.

Ramazan Dua

Bugün 5 Nisan Cuma ramazan ayının son cuma günü olması sebebiyle cüzdan ve bereket duası olarak Araf Suresi ve Sad Suresi’nin Türkçe ve Arapça okunuşunu araştırılıyor. Ramazan ayının son cuma günü sela ile ezan arasında okunan bu ayetlerin hem okunuşu hem de anlamları oldukça merak ediliyor.

Ramazan ayının son cuma günü okunan Araf Suresi'nin 10. ayeti ile Sad Suresi'nin 54. ayetinin birlikte yazılıp cüzdan içine konulması ve saklanması ile para sıkıntısı çekilmeyeceği ve kişiye bereket getireceğine inanılıyor.

Cüzdan Duası Nasıl Okunur, Bereket Duası Nedir?

İşte cüzdan duası olarak bilinen Araf Suresi 10. ayetin Arapça okunuşu: Velekad mekkennâkum fî-l-ardi vece’alnâ lekum fîhâ me’âyiş(e)(k) kalîlen mâ teşkurûn(e). Diyanete göre anlamı yani Türkçe meali ise “Andolsun, size yeryüzünde imkân ve iktidar verdik. Sizin için orada birçok geçim imkânları da yarattık. Ama siz ne kadar az şükrediyorsunuz!” şeklinde açıklanıyor.

Ramazan Dua 3

Bereket duası nedir sorularını da kullanıcılar oldukça merak ediyor. Bereket duası cüzdan duasının bir diğer adıdır.

Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün sürecek? Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün sürecek?