TFF 3.Lig'de yedinci sezonunu geçiren ve bu sezon Play-Off'a kalarak adını Play-Off finaline yazdıran 52 Orduspor Futbol Kulübü, saat 19:00'da final maçında Çimentaş Elazığspor karşısında kazanması halinde kulüp tarihinde ilk kez 2.Lig'e yükselmiş olacak. Çimentaş Elazığspor ile final maçında İstanbul'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta karşı karşıya gelecek olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde kritik maça saatler kala yönetim stadyum koltuklarına 52 Orduspor Futbol Kulübü bayrağı koyduklarını açıkladı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada ''Rams Park'ta sizleri sürpriz bekliyor. Koltuklarınızda şanlı 52 Orduspor Futbol Kulübü bayrağı bulunmaktadır. Sizden ricamız seramonide bayraklarınızı coşkuyla sallamanızdır'' ifadeleri yer aldı. 52 Orduspor Futbol Kulübü için Ordu'dan İstanbul'a 1500 taraftar giderken, İstanbul'da da birçok Ordulu futbolseverin Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta tribünde olması bekleniyor.

Köy Hizmetleri, Özel İdarespor, Güzelorduspor isimleriyle Ordu Amatör ve Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Ordu temsilcisi, 3.Lig'e yükseldikten sonra adını Ordu Futbol Kulübü yapmıştı. Ordu Futbol Kulübü adını kullanmadan isim değiştiren ve 3.Lig'deki ilk sezonuna Yeni Orduspor olarak başlayan Mor-Beyaz-Yeşilli ekip, 2.5 yıl bu isimle mücadele etmişti. 3.Lig'de mücadele eden Ordu ekibinde Şükrü Bodur'un başkanlığa gelmesinin ardından takımın adı 52 Orduspor Futbol Kulübü olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çimentaş Elazığspor'u finalde yenmesi halinde kulüp tarihinde ilk kez 2.Lig'de mücadele edecek.
 

Editör: Samet Karadağ