Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu internet sitesinden 28 Mart tarihinde Tertip Komitesi tarafından alınan kararlar açıklanırken, Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off Çeyrek Finali'nde oynanması beklenen Galataspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü mücadelesi kararı da çıktı. Yeşilordu Futbol Kulübü tarafından Galataspor'un ilk maçta cezalı oyuncu itirazı yapılırken, İl Futbol Disiplin Kurulu bu itirazı kabul etmemişti. Yeşilordu Futbol Kulübü konu ile ilgili olarak ikinci itirazını yapınca rövanş maçı ise ertelendi.

Tertip Komitesinin 28 Mart'ta yaptığı toplantısında gündem maddesi bu konu olurken, toplantının ardından ise rövanş maçının erteleme kararı çıktı. Tertip Komitesi tarafından alınan kararlarla ilgili olarak yapılan açıklamada ''Yeşilordu FK tarafından verilen dilekçeye istinaden 30.03.2024 Cumartesi oynanması gereken Galataspor-Yeşilordu FK 1. Amatör Lig Play Off çeyrek final rövanş maçı ileri bir tarihe ertelenmiştir.'' ifadeleri yer aldı.

Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off Çeyrek Finali'nde Yeşilordu Futbol Kulübü Galataspor maçında rakip takım forveti Mahmut Sarıgül'ün 'cezalı olmasına rağmen esame listesine yazıldığı' konusunda itiraz dilekçesi sunarken bu itirazın kabul edilmediği açıklanmıştı ancak Yeşilordu Futbol Kulübü'nün yeni bir dilekçe ile itirazını üst mercilere taşıyınca rövanş maçı ertelendi. Konu ile ilgili ise itirazlar incelendikten sonra kararlar açıklanacak.

Editör: Samet Karadağ