CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 2 ay önce Ordu’da devam eden yol yapım çalışmalarının akıbetine ilişkin bir soru önergesi vererek inşaat halindeki yolların hangi tarihte tamamlanacağını sormuştu.

Torun resmi gazeteye göre Ordu’da yolların 2027 yılında biteceğini açıkladı.

Torun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“10 gün önce cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu hiçbir soruya net cevap vermemiş, popüler tabir ile topu taca atmıştı. 2 gün önce yayınlanan Cumhurbaşkanı kararının ardından Bakanın neden hiçbir soruya cevap veremediğini, anlamış bulunuyoruz. Resmi Gazetede yayınlanan 2024 yılı yatırım programına göre Ordu’da devam eden bütün yol yapım projelerinin bitiş yılı 2027!

ünye-26

Çevre yolları kaldı

Ordu Çevre Yolu, Ünye Çevre Yolu, Mesudiye-Gölköy, Fatsa-Aybastı, Ulubey-Kabadüz – Çambaşı, İslamdağ-Korgan, Kumru-Korgan, Terme-Fatsa yol projeleri kısmetse 2027 tarihinde bitecekmiş!

Saraya var millete yok

Bu önemli ulaşım projelerini bitirmek için kaynağa ve kaynakların doğru kullanımına ihtiyaç var. 2024 yılında Cumhurbaşkanı emekliye 10 bin lira maaşı layık görürken; Sadece 2024 yılı için Marmaris’teki Yazlık Saraya, Ahlat’taki Kışlık Saraya ve Ankara’daki Kaçak Saraya 1 Milyar 343 Milyon 935 bin lira bütçe ayırdı!

Ünye Çevre yoluna 10 Bin lira ödenek verilmiş

Yanlış anlaşılmasın bu bütçe sarayların günlük giderleri için değil, saraylardaki bakım, onarım, tadilat ve teçhizat gereksinimleri için. Ünye Çevre Yoluna 2024 yılında ayrılan bütçe 10 Bin lira. Bir diğer deyişle 1 aylık açlık maaşı! Tuz koktu, söz bitti sevgili hemşerilerim. Kamu bütçesi saraylıların değil halkındır!  Kararlıyız 31 Mart’ta vatandaşlarımızla el ele bu hortum düzenini yerle yeksan edeceğiz.” Haber merkezi

372019192155627

Editör: Soner Özdemir