Futbola Esnafspor'da başladıktan sonra Soyaspor Gençlik ismiyle Orduspor 1967 A.Ş. ve akabinde Köy Hizmetleri İl Özel İdaresispor olarak o dönem sahalara çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü altyapısında oynarken daha sonra Orduspor'a transfer olmuş ve profesyonel sözleşmeye imza atmıştı. Kariyerinde altyapısında oynadığı Soyaspor Gençlik'in isim değişikliği sonrasında Orduspor 1967 A.Ş. olarak 3.Lige çıkan takıma transfer olan Rıdvan Koçak, geride kalan sezonda takımın kaptanlığını yapmıştı.

Sezonun ilk yarısında takımın önemli bir parçası olan ve 14 maçlık ilk yarı sürecinde 12 maçta 90 dakika sahada kalan 35 yaşındaki savunma oyuncusu Rıdvan Koçak, bir maçta 80.dakikada kenara gelmiş bir müsabakayı ise cezasından dolayı tribünden takip etmişti. Rıdvan Koçak, Sinan Yücer ve Ramazan Çelik'in ikinci yarıda çalıştırdığı Orduspor 1967 A.Ş.'de 14 maçlık süreçte 7 maçta forma giymedi ve diğer 7 karşılaşmada da az süre aldı.

17 yıl sonra A takım kadrosuna transfer olduğu Orduspor 1967 A.Ş.'de sezonu 20 maçla kapatan Rıdvan Koçak 2 gol atarken sahaya çıktığı maçlarda 6 sarı kart ve 1 kırmızı kart görerek tamamladı.

Editör: Samet Karadağ